س. ژوئن 2nd, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

گیلان| زنده‌ماندن 2 نفر از حادثه‌دیدگان سقوط بهمن در رودبار؛ 4 مفقود منطقه اسالم به خلخال پیدا شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر گیلان از بین 5 نفر از حادثه‌دیدگان سقوط بهمن در رشته‌رود رودبار 2 نفر زنده پیدا شدند؛ از طرفی هر 4 نفری که چند روز پیش در اسالم به خلخال واقع در منطقه کردان براثر برف و کولاک شدید مفقود شده بودند نیز توسط گروه‌های امدادی نجات پیدا کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از نجات 2 نفر از حادثه‌دیدگان سقوط بهمن در رشته‌رود رودبار خبر داد و اظهار داشت: یک نفر از این افراد که مصدوم شده بود دیروز توسط بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان و یک نفر دیگر امروز توسط بالگرد اورژانش استان به مراکز درمانی منتقل شدند. 

سیاوش غلامی اظهار داشت: دیروز 4 نفر از عوامل جمعیت هلال احمر گیلان در منطقه رشته رود مستقر بودند و حتی دیشب را نیز در همان‌جا به سر برده و عملیات مربوط به جست‌وجو و تفحص مفقودان را ادامه دادند.

وی مصدومیت 2 نفری که در حادثه سقوط بهمن مفقود شده و ظرف دیروز و امروز زنده پیدا شده بودند را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه هر دوی این افراد به بیمارستان انتقال داده شدند تصریح کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان و گروه‌های کوهنوردی نیز به نیروهای جمعیت هلال احمر گیلان کمک بسیار زیادی کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان به حادثه مفقود شدن چهار نفر در حوزه شهرستان تالش نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سه روز قبل از اینکه بارش برف آغاز شود 4 جوان در منطقه‌ای بین اسالم و خلخال موسوم به کردان به علت بارش برف غافلگیر شدند و برای نجات از کولاک خود را به کلبه‌ای در همان حوالی رساندند.

غلامی از برف شدید و مسدود شدن راه‌های منتهی به اسالم – خلخال و اردبیل و عدم امکان جست‌وجوی این افراد سخن گفت و ابراز داشت: بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان برای جست‌وجوی 4 جوان مفقود شده دیروز به منطقه اسالم – خلخال اعزام شد اما به علت شدت کولاک نتوانست اثری از این افراد پیدا کند.

وی با بیان اینکه از اول وقت امروز نیروهای امداد و نجات هلال احمر با اعزام بالگرد تلاش زیادی را برای جست‌وجوی مفقودان انجام دادند تصریح کرد: با انجام این مأموریت هوایی تمام 4 نفری که در منطقه کردان به علت برف و کولاک مفقود شده بودند امروز زنده و سالم پیدا شده و به محل زندگیشان انتقال داده شدند.  

انتهای پیام/614/ ع