ج. آوریل 10th, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

گفت‌وگوی ویدئویی تسنیم| اولتیماتوم استاندار کردستان به مسافران نوروزی / ورود خودروهای پلاک غیربومی ‌ممنوع شد‌

بهمن مرادنیا در گفت‌وگوی ویدئویی با خبرنگار تسنیم در سنندج از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل ورود و خروج مسافران و مردم با حضور نیروی انتظامی و بسیج در استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح بنا به تشخیص ستاد مقابله با ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از شیوع این بیماری در کردستان اجرایی می‌شود‌.

وی افزود: از امشب ساعت 24، کنترل ورود و خروج از مبادی استان به مرحله اجرا در می‌آید تا هیچ خودرویی از افراد غیربومی و خارج از استان وارد شهرهای کردستان نشود.

استاندار کردستان گفت: این طرح از 8 تا 15 فروردین‌ماه در استان اجرایی و از خروج خودروها به مقصد استان‌های دیگر نیز جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی‌که وارد استان می‌شوند باید پلاک خودروی‌شان متعلق به کردستان و یا محل شغل و سکونت آنان مشخص باشد.

مرادنیا بیان کرد: افراد غیرساکن و مسافران در حین بازگشت به استان‌های خود باید از کنارگذرگاه‌ها عبور کنند و حق ورود به هیچ شهری از استان را ندارند و در صورت تخلف، خودروی آنان توقیف می‌شود و 500هزار تومان جریمه نقدی می‌شوند.

وی اظهار کرد: براساس قانون، اگر کسی سلامت جامعه را به خطر بیندازد، دادستانی می‌تواند ورود کند و یک‌سال حبس برای آنان در نظر بگیرد.

استاندار کردستان، نسخه شفابخش مقابله با کرونا در استان را  در خانه ماندن دانست و تأکید کرد: انتظار می‌رود مردم فهیم کردستان، موضوع در خانه ماندن و پرهیز از گردش سفرهای درون و خارج از استانی را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/489/ش+