ی. آوریل 5th, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

واکنش ریکی مارتین در محکومیت ترور سردار سلیمانی / سکوت معنادار دیگران

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برخی از خوانندگان موسیقی ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی، سکوت کردند. سکوتی که نشانه‌های بسیاری در آن نهفته است. در این میان برخی از خوانندگان واکنشی که باید را نشان دادند و ترور سردار سلیمانی را محکوم کردند؛ اما سکوتِ برخی‌ها نشانه‌های بسیاری داشت.

در میانِ سکوتِ آمیخته به ترسِ برخی از خوانندگان و هنرمندانِ کشورمان، انریکه مارتین مورالس ملقب به «ریکی مارتین» که لقبِ پادشاه پاپ لاتین را دارد، در اقدامی شجاعانه، پُستِ مایکی مور کارگردان مستندساز امریکایی را استوری کرد.

مایکل مور کارگردان امریکایی در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی چندین مطلبِ انتقادی در صفحه‌ی اینستاگرامش منتشر کرد. مایکل مور در این مطلب‌ها پُشت‌پرده‌های سیاست‌های امریکا را به خوبی هویدا کرد.

در ادامه متنِ پُست مایکل مور را می‌خوانید – ریکی مارتین با 13 میلیون دنبال‌کننده، این پُست را استوری کرد:

سلام بر همشهریان آمریکایی. این مرد را می شناسید؟  آیا می‌دانستید که او دشمن شماست؟  چی؟  هرگز از او نشنیده‌اید؟  تا پایان امروز به شما آموزش داده می‌شود که از او متنفر باشید. خوشحال خواهید شد که ترامپ او را ترور کرد. شما همانطور که گفته شد انجام خواهید داد. بنشین  رفتن و آوردن! پرش!  آماده شوید تا در تعطیلات به خانه خود در هواپیما سوار شوید. آماده شوید تا پسران و دختران خود را برای مرگ در یک جنگ جدید بفرستید. جنگ ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند. جنگ خوب است. جنگ یک حواس پرتی ضروری است. جنگ صلح است. ترامپ فرمانده ماست! دهه جدید مبارک. اکنون طولانی نخواهد شد. بخواب … هیچ تبانی نبود … تماس کامل بود … من فقط به یک مرد در خیابان 5 شلیک کردم فقط به این دلیل که می‌توانم … متاسفم، اما به خاطر این مسئله اورژانس ملی ما  انتخابات را به تعویق انداخت …
(این متن با عکسی از شهید سردار سلیمانی همراه است)

این مطلبِ مایکل مور زمانی به شدت در فضای مجازی دیده شد که ریکی مارتین آن را در صفحه‌اش به صورت استوری بازنشر کرد.

ریکی مارتین، فعالیت خود را از دوازده سالگی در گروه پاپ پسرانه منودو آغاز کرد. بعد از گذشت 5 سال، آلبوم‌های سولوی خود را در دهه 1990 میلادی به زبان اسپانیایی منتشر کرد. مارتین، پس از شروع کارش از سال 1991، بیش از 85 میلیون آلبوم فروخته که او را تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان لاتین تاریخ می‌کند.

مارتین، سفیر حسن نیت یونیسف، بنیاد ریکی مارتین را در پورتوریکو برای حمایت از رفاه کودکان در سراسر جهان بنیان گذاشت. وی همچنین با سازمان بین‌المللی مهاجرت در کمپین (جلگه) «LIama y Vive» (بیا و زندگی کن) با هدف تسهیل ممانعت از سوداگری انسان و محافظت از قربانیان کم سن وسال، سوداگری کودکان و تعقیب سوداگران، همکاری کرده‌است.

انتهای پیام/