ی. آوریل 5th, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

هواشناسی ایران 98/12/2|ورود سامانه بارشی جدید به کشور از دوشنبه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدید و آینده‌نگری سازمان هواشناسی کشور با ادامه فعالیت سامانه بارشی،‌امروز در مناطقی از شمال شرق بارش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش پراکنده باران روی می‌دهد و این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود.

 از اواسط فردا تا بعدازظهر یکشنبه با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی در مناطقی از شمال غرب،‌غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.

بعدازظهر دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی فعال به کشور در دامه‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب بارش برف و باران و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و مرکز کشور باش پراکنده روی می‌دهد که در بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعدوبرق همراه است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سه شنبه این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور،‌دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق را در بر می‌گیرد. در این مدت شدت بارش در سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و غرب کشور خواهد بود.

همچنین اواخر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی،‌دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد،‌دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

انتهای پیام/