پ. آوریل 2nd, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

هواشناسی ایران 98/10/22|ورود سامانه بارشی به کشور/ آغاز بارش برف و باران در برخی استان‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی سازمان هواشناسی امروز برای استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی،‌سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان و برخی مناطق خلیج‌فارس و دریای عمان بارش پیش بینی شده که در برخی مناطق خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان و شمال خراسان جنوبی به صورت برف خواهد بود. این سامانه بارشی به تدریج از بعدازظهر امروز از شرق کشور خارج می‌شود. همچنین امروز برای پاره‌ای از مناطق شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

فردا با ورود سامانه بارشی در استان‌های واقع در شمالغرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران و در سواحل غربی دریای خزر بارش باران پیش بینی شده است.

روز سه شنبه در سواحل شمالی و برخی مناطق هرمزگان،‌خلیج‌فارس، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بارش پراکنده پیش بینی می شود. روز چهارشنبه برای خلیج‌فارس، هرمزگان و دریای عمان بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و روز پنجشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرامی حاکم خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده خلیج‌فارس،‌تنگه هرمز و دریای عمان مواج بوده و امروز برای نیمه شرقی کشور کاهش 8 تا 12 درجه‌ای دما پیش بینی شده است.

انتهای پیام/