ی. آوریل 5th, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

مرندی:‌ انگلیس از هر فرصتی برای برهم‌زدن امنیت ایران استفاده می‌کند/ وزارت خارجه "رابرت مکیر" را اخراج کند

محمد مرندی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات روز گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر و دستگیری وی هنگام تهیه عکس و فیلم از این تجمعات گفت:‌ وقتی سفیر انگلیس در چنین جمعی حاضر می‌شود این علامت بسیار بدی است و نشان می‌دهد که کشورهای غربی علاوه بر تحریم همه‌جانبه ایران و اظهار خوشحالی از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی به‌دست ارتش آمریکا، از هیچ فرصتی برای برهم زدن امنیت کشور دریغ نمی‌کنند.

وی با اشاره به شعارهای هنجارشکنانه‌ای که از سوی تجمع‌کنندگان مقابل دانشگاه امیرکبیر سر داده شد، گفت: شعارهایی که در این تجمع داده شد بنده را به‌یاد سالهای گذشته می‌اندازد که  برخی‌ها با شعارهایی از قبیل نه غزه نه لبنان در حقیقت به حاج قاسم توهین می‌کردند، بنابراین شرایط فعلی ما با این جماعت با سالهای گذشته تفاوت چندانی نکرده است. در بحبوحه اغتشاشات سال 88 نیز شاهد فعالیت‌های ضدامنیتی برخی دیپلمات‌های کشورهای متخاصم از جمله سفارت  انگلیس بودیم.

مرندی در پاسخ به این سؤال که وزارت امور خارجه باید چه واکنشی به این اقدام رابرت مکیر از خود نشان دهد، تأکید کرد:  اخراج سفیر انگلیس از ایران می‌تواند گزینه مناسبی برای پاسخگویی به این اقدام غیردیپلماتیک “رابرت مک‌ایر” باشد.

انتهای پیام/+