س. مارس 31st, 2020

شاهد فردا

سایت خبری – تحلیلی شاهد فردا

رشد نجومی ارزش سهام شرکت مدعی کشف واکسن ویروس کرونا

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، ارزش شرکت داروسازی مدرنا (Moderna) آمریکا در پی رسانه‌ای شدن ادعای کشف واکسن ویروس کرونا توسط محققان این شرکت، بیش از 55 درصد در بورس نزدک آمریکا رشد کرده است.

در حالی که هر سهم شرکت بیوتکنولوژی مدرنا تا پیش از انتشار این خبر حدود 18.5 در بازار بورس نزدک نیویورک خرید و فروش می‌شد، در معاملات روز دوشنبه ارزش هر سهم این شرکت به 22 دلار نزدیک شد و در ادامه روند صعودی طی روز سه‌شنبه و ساعات معاملاتی صبح چهارشنبه، به 29 دلار رسید.

شرکت مدرنا صبح روز دوشنبه اعلام کرد واکسنی به نام (mRNA-1273) را برای پیشگیری از بیماری کووید-19 کشف کرده و این واکسن را برای انجام آزمایش‌های بیشتر و تأیید آن به سازمان ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا (NIAID) ارسال کرده است.

این شرکت آمریکایی ابراز امیدواری کرده است که آزمایش این واکسن بر روی انسان از ماه آوریل (کمتر از دو ماه آینده) آغاز شود و پس از گذشت یک سال به تولید و مصرف انبوه برسد.

ویروس کرونا که شیوع آن از آخرین روز سال 2019 در ووهان چین آغاز شد و پس از آن به کشورهای متعددی سرایت کرد، تاکنون بیش از 80 هزار نفر را به بیماری موسوم به «کووید-19» مبتلا کرده و به مرگ حدود 2800 نفر منجر شده است. بالغ بر 78 هزار نفر از مبتلایان به این بیماری ساکن چین هستند که از این تعداد بیش از 2700 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/.